FOTO: Oskars Kupics

Trešdien, 2. oktobrī, pirmizrādi piedzīvoja režisora Jura Kursieša spēlfilma "Oļegs", kas ir patiess stāsts par Latvijas iedzīvotāju, kurš dodas uz Beļģiju labākas dzīves meklējumos. Līdzās filmas veidotājiem un aktieriem pirmizrādi apmeklēja arī virkne sabiedrībā zināmu cilvēku. Ieskaties foto no pirmizrādes!

Filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

» Foto: Beztiesisks un bezpalīdzīgs - mūsdienu vergs. Rīgā atklāts dzīvais piemineklis "Oļegs"

Galveno lomu filmā atveido lietuvietis Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis), Tāpat filmā redzami poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski), kā arī latviešu aktieri Jurijs Djakonovs, Guna Zariņa, Edgars Samītis u.c. Filma ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums, un uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks jau 4. oktobrī.

Skatītāju vidū bija žurnālisti Ilze Jaunalksne - Rēdere un Gundars Rēders, Kristīne Žilde - Krēvica un Jānis Krēvics, Sandijs Semjonovs un Edgars Barbaks, raidījumu vadītājas Baiba Sipeniece - Gavare un Marta Selecka, diriģents Māris Sirmais, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un kultūras ministrs Nauris Puntulis, aktrises Zane Daudziņa un Iveta Pole, mūziķis un režisors Aigars Grauba, kinorežisore Dzintra Geka, komponists Pēteris Vasks un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Foto: Sabiedrībā populāri cilvēki pulcējas filmas "Oļegs" pirmizrādē

Jau ziņots, ka Jura Kursieša filma "Oļegs" (2019) ar panākumiem izrādīta "Quinzaine des Réalisateurs" Kannās, kā arī jau guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO