Ceturtdien, 3. oktobrī, Tallinā pēdējās gaitās tika pavadīts bijušais "Danske Bank" Igaunijas filiāles vadītājs Aivars Rehe.

Bijušais "Danske Bank" Igaunijas filiāles vadītājs Aivars Rehe, kura līķis tika atrasts 25. septembrī, tika atrasts viņa mājas dārzā Tallinas Piritas rajonā.

» Tiesu medicīnas eksperti noteikuši "Danske Bank" Igaunijas filiāles vadītāja nāves iemeslu

"Policija nepārbaudīja dārzu," laikrakstam "Postimees" sacījusi Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes preses pārstāve Marija Āva, atbildot uz jautājumu, kādēļ policija neveica rūpīgu dārza pārbaudi. 

"Mēs paļāvāmies uz viņa tuvinieku paziņojumiem," viņa piebilda, atgādinot, ka policija pirmdien saņēma Rehes tuvinieku iesniegumu, ka viņš izgājis no mājām pastaigā un nav atgriezies. 

Rehes līķi mājas dārzā atraduši tuvinieki, kas policiju par to informēja 25. septembra rītā. 

2014. gadā Igaunijas finanšu pakalpojumu uzraudzības iestāde paziņoja, ka "Danske Bank" Igaunijas filiālē konstatējusi liela mēroga ilgstošus naudas atmazgāšanas novēršanas noteikumu pārkāpumus. Lēsts, ka laikā no 2007. līdz 2015. gadam caur "Danske Bank" Igaunijas filiāli varēja tikt atmazgāts līdz pat 200 miljardiem eiro.

2017. gada nogalē Igaunijā tika uzsākta kriminālizmeklēšana šai lietā, bet, kā laikrakstam "Postimees" apliecināja Igaunijas Ģenerālprokuratūra, pret Rehi izmeklēšana nav uzsākta un viņš nav iesaistīts izmeklēšanas darbībās.

Aizdomās par naudas atmazgāšanu lielā apmērā šobrīd tiek turēti desmit bijušie bankas darbinieki.

Pats Rehe, kas vadīja "Danske Bank" Igaunijas filiāli no 2008. līdz 2015.gadam, intervijā avīzei martā sacīja, ka jūtas atbildīgs, bet uzskata, ka pasākumi, kas tolaik bankas filiālē veikti cīņai pret naudas atmazgāšanu, bijuši pietiekami.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO