Protestētāji uz Vanšu tilta.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Uz Vanšu tilta pie Rīgas pils, divi vīrieši tērpušies mājputnu kostīmos, trešdien, 16. oktobrī, protestēja pret ukraiņu olu produkciju Latvijā, ziņo LETA. 

Uz plakāta, kuru turēja baltā un dzeltenā cāļu kostīmā tērptie vīrieši, bija rakstīts ""OvoStar", salmonella, korupcija". Drīz vien pie abiem vīriešiem pienāca drošības dienesta pārstāvji un lūdza abus protestētājus pamest tiltu.

Ukrainas prezidents piketētājus, iespējams, neredzēja, jo kavējās uz oficiālo sagaidīšanas ceremoniju.

Ukrainas uzņēmēji "Ovostar Union" ir apstiprinājuši plānus izveidot Latvijā jaunu olu produkcijas ražotni, līdz 2026. gadam investējot tās izveidē vismaz 85 miljonus eiro un radot līdz 200 jaunu darbavietu. Ražotnes atrašanās vietai izskatīti vairāki varianti - Valkas, Tukuma, Ogres novadi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis paskaidrojumus Tukuma novada domes priekšsēdētājam Ērikam Lukmanam ("Tukuma pilsētai un novadam") par likumam neatbilstošas vienošanās noslēgšanu ar grupu "OvoStar Union" pārstāvošo uzņēmumu "Gallusman".

Savukārt Latvijas olu ražotāji vērsās pie Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un citām atbildīgām institūcijām, aicinot veikt ļoti nopietnas pārbaudes no Ukrainas importētām olām saistībā ar šogad uz Latvijas robežas četras reizes atklāto salmonellu Ukrainas importa olu produktos, tostarp vienā no reizēm - olu baltuma pulverī.

Tikmēr "Ovostar Union" uzņēmums "Ovostar Europe", kas nodrošina "Ovostar Union" ražotās produkcijas izplatīšanu ES un Tuvo Austrumu valstīs, vērsies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar Latvijas publiskajā telpā izskanējušo, uzņēmuma ieskatā, nepatieso informāciju par Ukrainā ražotās produkcijas zemāku kvalitāti un atklātiem aicinājumiem patērētājiem neiegādāties šīs valsts produkciju.

Foto: Protestētāji gaida Ukrainas prezidenta ierašanos 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO