Šodien netālu no Ministru kabineta, pretī viesnīcai "Radisson Blu", notiekošajā sapulcē pret 5G tīkla ieviešanu Latvijā pulcējušies ap 50 cilvēkiem.

Kāds no klātesošajiem aģentūrai LETA pauda, ka ir nevis pasākuma dalībnieks, bet vērotājs.

Daļa protesta akcijas dalībnieku tērpušies dzeltenās atstarojošās vestēs ar uzrakstu "Tautas varas fronte" un "Norūpējušies vecāki TV". Vienā no protesta plakātiem rakstīts "Stop 5G! Pārtrauciet apstarot iedzīvotājus! Tautas varas fronte".

Pasākuma sākumu ieskandināja kāda ģitārista dziedātas dziesmas, kas tika atskaņotas ar skaļruņu palīdzību. Viens no organizatoriem teica runu, kurā pamatoja pasākuma dalībnieku nostāju.

Protesta rīkotāji norādīja, ka nepieciešami vairāk pierādījumu par 5G nekaitīgumu un norādīja, ka, pat ja risks ir zems, no šīs tehnoloģijas izmantošanas, viņuprāt, vajadzētu ļaut izvairīties.

Diskusijā ar pasākuma rīkotājiem iesaistījās arī divi cilvēki, kuri protestētāju bažas neuzskata par īpaši pamatotām. Viens no viņiem aģentūrai LETA pauda, ka protestētāji nepārstāvot sabiedrības vairākuma pozīciju un ka mītiņš varētu būt saistīts ar pārāk mazu šī jautājuma skaidrošanu sabiedrībai.

Uz pasākumu bija ieradušies arī divi jaunieši tērpti folija cepurēs un apmetņos. Viens no viņiem aģentūrai LETA skaidroja, ka šādi saposies, lai būtu "smieklīgi" un ka viņa drīzāk atbalstītu 5G ieviešanu. Savukārt otrs jaunietis norādīja, ka viņam nav stingras pozīcijas šajā jautājumā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja sapulci pieteikušie aktīvisti no apvienības "Norūpējušies vecāki", pasākums tiek rīkots, lai aicinātu valdību apturēt 5G ieviešanu Latvijā un pavēstītu iedzīvotājiem, ka elektromagnētiskais starojums esot "bīstams" cilvēka veselībai.

Sapulces galvenie mērķi ir apturēt 5G ieviešanu Latvijā, vērst valdības un sabiedrības uzmanību, ka elektromagnētiskā lauka iedarbība uz cilvēka veselību un dabu esot kaitīga, rosināt pārvērtēt Latvijā pastāvošās starojuma robežvērtības, kā arī panākt, lai ar likumu tiktu ierobežota apraides torņu un telekomunikāciju bāzes staciju uzstādīšana uz dzīvojamajiem namiem, skolām, bērnudārziem, slimnīcām un citās sabiedriskām ēkām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO