FOTO: Pixabay

Ziemassvētki ir došanas laiks, tādēļ ir svarīgi atcerēties arī par savu četrkājaino draugu. Neatkarīgi no tā, vai tas ir paša vai arī kāda ģimenes locekļa vai drauga mājdzīvnieks, arī viņš svētkos ir pelnījis un sapņo par kādu dāvaniņu zem eglītes. Portāls Apollo sadarbībā ar PetCity piedāvā apskatīt 12 idejas dāvanām mājas mīlulim! 

1. Ziemassvētku košļājamais kauls jeb spieķītis

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Košļājamais kauls ir pilnīgi dabīgs kārums suņiem, tas ir izgatavots no liellopa ādas un aptīts ar vistas fileju. Šī ir laba dāvana, jo gardums ir pietiekami liels un varēs mīluli nodarbināt uz ilgu laiku. 

2. Dāvanu komplekti

FOTO: Jānis Škapars

Šī noteikti ir viena no vispārdomātākajām dāvanām, jo ietver sevī visnepieciešamākās preces, turklāt tas būs noderīgs pirkums tiem saimniekiem, kuri nevēlas ilgu laiku veltīt dāvanu meklējumiem vai to saiņošanai. Ar komplektiņiem ir padomāts par visiem - gan par suņiem, gan kaķiem un grauzējiem. Suņiem un kaķiem ir pieejami divu veidu komplekti. Tajos ietilpst kārums, mantiņa, 10% atlaižu kupons nākamajam pirkumam, kā arī gards konserviņš. Savukārt grauzēju komplektā ietilpst kārums ar saulespuķu sēkliņām un citām piedevām, koka rotaļu bumbiņa un 10% atlaižu kupons nākamajam pirkumam.

3. Pleds ar mantiņu

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šajā lieliskajā komplektiņā ietilpst silts plediņš, izgatavots no mākslīgās kažokādas, kas sildīs mīluli aukstos vakaros, kā arī mīkstā rotaļlieta ar pīkstuli. Šī dāvana būs īpaši noderīga, jo četrkājaino draugu gan izklaidēs, gan arī noderēs viņam ikdienā. 

4. Gultiņa

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Viena no dāvanām, kas būs īpaši noderīga kā kaķim, tā sunim, ir augstas kvalitātes mākslīgās kažokādas gultiņa. Tā ir pietiekami pufīga un pavisam mīksta, turklāt to iespējams lietot no abām pusēm. Šī gultiņa noteikti lieliski iederēsies un mājās radīs Ziemassvētku atmosfēru! 

5. Adventes kalendārs

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šī prece svētku laikā PetCity veikalos ir viena no pašām populārākajām. Tā ir paredzēta 24 dienām, katru atbilstošo mēneša dienu iesākot ar našķi no Adventes kalendāra konkrētas dienas lodziņa. Kalendārs sastāv no divu dažādu veidu dabīgajiem kārumiem - viens gardumu veids sastāv no rīsu kauliņiem, savukārt otrs no liellopu ādām, kas aptīta ar vistas fileju. 

6. Cepumiņi svētku tematikā

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Kuram mīlulim gan nepatīk gardumi? Tomēr pats svarīgākais, ka šī būs laba dāvana kārumniekiem Ziemassvētkos, jo ir jau iesaiņota atbilstošas tematikas paciņās. Arī alerģiskiem suņiem iespējams piemeklēt atbilstošus našķus, piemēram, Fish4Dogs kārumu sastāvā ir tikai zivs un dārzeņi, bez pievienotiem graudaugiem vai gaļas produktiem. Ir pieejami arī citi kārumu veidi, piemēram, mazi cepumiņi-kauliņi vai Ziemassvētku motīvu cepumiņu izlase, turklāt arī to sastāvā ir tikai dabīgi produkti.

7. Mīkstā Ziemassvētku mantiņa

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pīkstošās mantiņas ziemeļbriedis un sniegavīrs noteikti spēs iepriecināt jebkuru četrkājaino draugu un lieliski iederēsies starp Ziemassvētku tematikas dāvanām. 

8. Ziemassvētku aksesuāri

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Apmetnīši, tauriņi, radziņi, cepurītes - šie aksesuāri ir viena no pieprasītākajām Ziemassvētku dāvanām un lieliski mīlulim noderēs kā svētku tērps. Šīs būs ne vien asprātīgas, bet arī praktiskas dāvanas, lai četrkājaino draugu sapucētu Ziemassvētku ģimenes fotosesijām un arī viņam radītu svētku noskaņu. Tāpat iespējams iegādāties lielisko komplektiņu ar zeķīti, kurai līdzi uzreiz nāk arī kārumiņš.

9. Mājas dekori

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ja cilvēkam ir mājdzīvnieks, viņam pilnīgi noteikti patīk arī dažādas ar četrkājainajiem draugiem saistītas tematikas preces. Mājas dekori noteikti būs viena no tām dāvanām, kas neatstās vienaldzīgu nevienu mīluļa īpašnieku. Fotorāmīši, kurā ievietot kopīgu foto ar savu mīluli, oriģināli apģērbu pakaramie, flīzītes un citi eleganta dizaina interjera priekšmeti ar pārdomātiem tekstiem noteikti iederēsies suņu un kaķu saimnieku mitekļos!

10. Personalizēts žetoniņš

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

PetCity veikalos iespējams iegādāties pie kaklasiksnas liekamus piekariņus - katrs saimnieks var atrast savai un sava mīluļa gaumei atbilstošu žetoniņu. Liels bonuss ir tas, ka, izvēloties piekariņu, veikalā bezmaksas pāris minūšu laikā tiek veikta gravēšana. Uz žetoniņa iespējams uzdrukāt gan mīluļa vārdu, gan arī saimnieka kontaktus. Šī būs piemērota dāvana kā suņiem, tā arī kaķiem, kas mēdz vieni paši doties pastaigās. Žetoniņš ir ne vien skaists aksesuārs, bet arī lietderīga dāvana, kas mīluļa nozušanas gadījumā var lieti noderēt. 

11. Glauna inerces pavada

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Šī ir uzskatāma par ekskluzīvu dāvanu mīlulim, tomēr tā lieliski noderēs ne vien svētkos, bet arī ikdienā. Lai četrkājains draugs un viņa saimnieks aizvadītu pavisam greznu dzīvi, katru pastaigu jūtoties mirdzoši, mājdzīvniekam iespējams uzdāvināt "Flexi" firmas pavadu ar "Swarovski" kristāliem. Ekskluzīvā dizaina pavadas pieejamas kā pavisam mazajiem suņiem un kaķiem (trīs metrus garās pavadas), tā arī vidēja un liela izmēra suņiem.

12. Ķepu aizsarglīdzekļi

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ziemā mājdzīvnieki īpaši asi mēdz izjust to, ka pilsētā plaši izmantotā sāls dēļ viņiem iekaist un plaisā ķepas. Lai rūpētos par četrkājainā drauga labsajūtu un veselību, Ziemassvētkos par praktisku dāvanu var kalpot ķepu aizsarglīdzekļi. Tiem ir pieejami trīs veidi - ziede, sprejs, vasks. Aizsarglīdzekļi ir jāuzklāj uz mājdzīvnieka ķepām pirms došanās pastaigā. To speciālā aizsargkārtiņa pasargā ķepas no sāls, dubļiem un citiem kairinājumiem. Šie aizsarglīdzekļi noteikti lieliski noderēs arī tiem mājdzīvniekiem, kuri nav sajūsmā par zābaciņu vilkšanu. 

Foto: Dāvanu izlase mājdzīvniekiem

Ko mājdzīvniekam Ziemassvētkos nevajadzētu dāvināt?

Lai gan varētu šķist, ka visas zooveikalos atrodamās preces būs labas arī kā dāvanas, kuras likt zem eglītes, tā vis gluži nav. Kā dāvanu savu draugu vai paziņu mājdzīvniekiem nebūtu vēlams iegādāties sauso barību, jo katram četrkājainajam draugam ir sava konkrēta barība, ar ko viņš ikdienā tiek barots, tādēļ, ja nezinātājs viņam nopirks citas firmas vai garšu barību, nav zināms, kādas sekas tas var radīt - iespējams, ka sunim vai kaķim no konkrētajām barības sastāvdaļām ir alerģija vai nepanesamība. Tāpat ir jāzina arī konkrētā mīluļa gaume un ēšanas paradumi (iespējams, ka viņš ir svaigēdājs). Šā iemesla dēļ vispareizāk ēdienu ir atstāt saimnieku pārziņā un četrkājaino mīluli pārsteigt ar kādu no rakstā augstāk minētajām dāvaniņām. 

Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO