FOTO: /

Lietuva, ņemot vērā Covid-19 epidēmijas draudus, uz desmit dienām atjauno robežkontroli uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām ar Poliju un Latviju.

Foto: Ierobežojumi Lietuvas valsts robežpunktos

Sākotnēji Lietuvas lēma, ka caur robežšķērsošanas punktiem uz šīm robežām visiem ārvalstniekiem būs liegts ieceļot Lietuvā. Vēlāk gan tika precizēts, ka ieceļošana būs liegta tiem ārvalstniekiem, kuriem ir slimības simptomi, vēsta LRT.

Tomēr Lietuvas valdība patur tiesības tuvākajā laikā lemt arī par stingrākiem ierobežojumiem ārzemniekiem.

Aizliegums stāsies spēkā sestdien plkst.18.

Savukārt Lietuvas pilsoņiem, kas atgriežas valstī, nekādi ierobežojumi netiks piemēroti, taču viņiem būs 14 dienas jāuzturas savās mājās, ievērojot karantīnu.

Kravu pārvadājumus robežkontroles atjaunošana neietekmēšot.

Lietuvas robežsardzes priekšnieks paziņojis, ka uzsākta cieša sadarbība arī ar Latvijas un Polijas robežapsardzības dienestiem.

Savukārt visās Lietuvas lidostās no sestdienas tiek uzsākta ielidojošo pasažieru sanitārā kontrole, bet izceļojošajām personām būs liegts izlidot uz "riska valstīm", paziņojis uzņēmums "Lietuvos Oro Uostai" ("Lietuvas lidostas").

Pārbaudēm, ko ar armijas atbalstu veiks Nacionālais sabiedriskās veselības centrs, būs pakļautas visas ieceļojošās personas bez izņēmuma.

Visiem ieceļojošajiem pasažieriem tiks mērīta temperatūra, un viņiem, vēl atrodoties lidmašīnā, būs arī jāaizpilda īpaša anketa.

Pasažieriem atstāt lidostu būs ļauts tikai pēc visu paredzēto procedūru pabeigšanas.

Sanitārā kontrole uz sauszemes robežām tiek veikta jau kopš piektdienas, īpašu uzmanību pievēršot autobusiem un automobiļiem ar ārvalstu reģistrācijas numuriem.

Savukārt visas izceļojošās personas, sākot ar sestdienu, intervēs robežsardzes amatpersonas, kas liegs valsts atstāšanu, ja pārbaudāmā galamērķis būs kāda no "riska valstīm".

Pasažieri tiek brīdināti, ka saskaņā ar Kriminālkodeksu un Likumu par ārkārtējo stāvokli viņi ir personīgi atbildīgi par saviem ceļojumiem uz "riska valstīm".

Šobrīd "riska valstu" sarakstā Lietuva iekļāvusi 18 valstis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO