Foto: No torņa smailes noceļ Jēkaba katedrāles gaili

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Turpinot 1982. gada 25. jūlijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles zelta gailī ievietotās kapsulas vēstījuma tradīciju, katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs šodien ievietoja kapsulā savu vēstījumu, kurā bija iekļauts viņa komentārs par šajos gandrīz 40 gados notikušo, daži statistikas dati par baznīcas situāciju Latvijā, kā arī lūgšana par Latviju un Eiropu.

Kā aģentūru LETA informēja Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā, savā vēstījumā arhibīskaps norādīja, ka šajā laikā Latvija ir atguvusi neatkarību, to ir apmeklējuši divi pāvesti, kā arī attīstījusies laba ekumeniskā sadarbība, kas vainagojusies ar Eiropas Tezē dienām 2016. gada nogalē.

Tāpat viņš esot uzskaitījis dažādās katoliskās izglītības struktūras, kas šajā laikā attīstījušās, svētceļojumu tradīcijas atjaunošanos, katoliskās radio stacijas "Radio Marija Latvija" un labdarības organizācijas "Caritas Latvija" nodibināšanu.

Pēc baznīcā paustā, vēstījuma galvenais akcents bija tajā iekļautā lūgšana par Latviju un Eiropu. Tajā arhibīskaps atzinis, ka "Eiropas kontinentu šobrīd apdraud un nomoka koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 un praktiskais materiālisms", kā arī tas, ka Eiropas tautās "no jauna sāk augt atsvešinātības un savstarpējā aizdomīguma sēkla".

Tāpēc viņš lūgšanas tekstā izteicis "cerību par Eiropu, kas ir balstīta cilvēciskās un mūžīgās vērtībās un kas spēj panākt etnisku un ekumenisku izlīgumu, gatava pieņemt citādo un respektē katra cilvēka cieņu", informēja baznīcā. Savukārt lūgšanas noslēgumā arhibīskaps izteicis lūgumu par sabiedrības spēju ar paļāvību lūkoties nākotnē un dot savu ieguldījumu Eiropas un Latvijas garīgajā atdzimšanā.

Kā vēstījumā apgalvojis Stankevičs, katoļticīgo skaits Latvijā ir ap 400 000, kas veido aptuveni 20% no Latvijas kopējā iedzīvotāju skaita. Rīgas arhidiecēzē ir 75 draudzes un misijas punkti.

Pēc baznīcas paustā, Latvijā kalpo 160 priesteru, no kuriem 60 kalpo Rīgas arhidiecēzē, bet 19 no viņiem ir ārvalstu misionāri. Tāpat Latvijā esot 100 klostermāsu.

Foto: No torņa smailes noceļ Jēkaba katedrāles gaili

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO