FOTO: Evija Trifanova / LETA

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles 91,6 metrus augstajā torņa smailē 27. maijā atgriezās atjaunotais gailis. Žurnālistiem bija iespēja palūkoties uz Rīgu no teju 100 metru augstuma uz Rīgu un noķert galvu reibinošus kadrus.

Foto: Satriecoši skaisti skati uz Rīgu no Jēkaba katedrāles smailes

3.aprīlī gaili no torņa nocēla "Būvuzņēmums Restaurators" speciālisti, lai uzņēmuma darbnīcās meistari vēsturisko gaili varētu salabot un nozeltīt par jaunu. Gaiļa labošanas darbus veica kalējs Pēters Koroļs, kurš bija arī viens no Rīgas Doma katedrāles gaiļa izgatavotājiem pirms 35 gadiem, un tā paša gaiļa atjaunotājiem 2015.gadā, kad Doma gailis tika restaurēts.

Pēc tam, kad kalējs gaiļa bojātās vietas aizpildīja ar alvu un noslīpēja, kā arī veica balansēšanu, tā virsma tika attīrīta, attaukota, nogruntēta, nokrāsota un pārklāta ar speciālu laku - mikstionu, lai pie darba varētu ķerties zeltītājas - restauratore-meistare Inese Ozoliņa un viņas asistente Liena Kasparāne - noklājot virsmu ar zelta lapiņām. Zeltīšanas darbi AS "Būvuzņēmums Restaurators" darbnīcās tika pabeigti 24.aprīlī.

Kā pavēstīja Riņķis, visai Jēkaba katedrāles gaiļa nozeltīšanai tika izmantoti aptuveni desmit grami zelta lapiņās, kas juvelierizstrādājumu apjoma ziņā ir ekvivalents apmēram diviem standarta laulības gredzeniem.

Kopš 2017.gada restaurētas dievnama fasādes un vēsturiskais mūris, kā arī logi, slēģi un durvis. Veikta arī jomu jumtu atjaunošana, altārtelpas un katedrāles cokola restaurācija, kā arī kanāla atjaunošana un ārējo inženiertīklu izbūve. Tāpat galvenajam ieejas portālam atjaunots apmetums un krāsojums atbilstoši iepriekš veiktajai arhitektoniski mākslinieciskajai izpētei. Visbeidzot veikti torņa jumta atjaunošanas darbi, vēsturisko pulksteņu restaurācija un katedrāles gaiļa zeltīšana, noslēdzoties vienam no vēsturiskā dievnama atjaunošanas un restaurācijas darbu posmiem, norādīja Riņķis.

Lasīt un pievienot komentāru