Spilves lidlaukā atzīmē Latvijas aviācijas svētku simtgadi.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas svētku laikā 15. augustā Spilves lidlaukā atzīmēta Latvijas aviācijas svētku simtgadi, informēja pasākuma organizatori.

Foto: Spilves lidlaukā atzīmē Latvijas aviācijas svētku simtgadi

Šodien no plkst. 12 līdz 18 Spilves lidlaukā apmeklētājiem bija iespēja doties īpašā pastaigā, kas izveidota par godu aviācijas svētku simtgadei. Tās laikā varēja uzzināt interesantus faktus par Latvijas aviācijas vēsturi un mūsdienām.

Lidlaukā iespējams apskatīt dažādu paaudžu un veidu lidaparātus, uzzināt par to specifiku un vēsturi. Tāpat pasākumā būs redzams kāds īpašs un Latvijā vēl nekad nebijis gaisa kuģis.

Savukārt uz Spilves skrejceļa dienas gaitā pacēlās un nolaidās dažādu paaudžu lidaparāti. Skatītājiem bija iespēja vērot arī Jurģa Kairisa paraugdemonstrējumus, kā arī vēsturisko lidaparātu lidojumus. Tāpat vērojams izpletņlēcēju paraugdemonstrējumus.

Turklāt Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" piedalījās aviācijas svētkos ar īpašu "Airbus A220-300" lidmašīnas zemo pārlidojumu. Lidmašīnu šajā pasākumā vadīja pieredzējuši un augsti kvalificēti piloti no Latvijas.

Spilves lidostā apskatāmas arī "airBaltic" Pilotu akadēmijas izmantotās "Diamond DA40" mācību lidmašīnas. Tāpat interesentiem iespējams no "airBaltic" Pilotu akadēmijas pašreizējiem studentiem un instruktoriem uzzināt vairāk par pilota profesiju.

Pasākumu organizē nodibinājums "Lidosta "Spilve"" un biedrība "Latvijas aviācijas muzejs "Spilve"".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO