FOTO: "Apollo" kolāža/"Facebook" Gita Pakalna

Gitu Pakalnu jau no mazotnes mocījusi tukšuma sajūta - tāda kā nojauta, ka viņa nedzīvo ar saviem īstajiem vecākiem. Nu 54 gadu vecumā viņai izdevies satikt savus asinsradiniekus. Par bērnību, vientulības sajūtu un satikšanās prieku portālam "Apollo" pastāstīja pati Gita.

Jautāta, kāpēc pēc tik ilgiem gadiem sieviete ir nolēmusi meklēt savu ģimeni, Gita atbild: "Meitas mani iedrošināja meklēt īstos vecākus. Meita man reiz teica, ka es nekļūstu jaunāka un kad tad, ja ne tagad?"

Gita ir dzimusi 1966. gada 5. oktobrī Liepājā vai tās rajonā. Viņa atzīst, ka datums var būt mainīts un dati sagrozīti. "Man visu dzīvi licies, ka mana īstā māte mani dzemdēja aptuveni 17 vai 18 gadu vecumā. Viņu, visticamāk, piespieda atteikties no jaundzimušā, jo tajā laikā tik jaunai dzemdēt bijis negods. Rezultātā es nonācu Liepājas zīdaiņu namā."

Mazā Gita Liepājas zīdaiņu namā ar medmāsu un pēc tam audžumammu Līnu.

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Audžuvecāki Līna un Emīls Šnori.

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Kad mazajai Gitai jau bija viens gads, viņu adoptēja audžuvecāki Līna un Emīls Šnori. "Mana audžumamma Līna ilgus gadus strādāja tajā pašā zīdaiņu namā Liepājā, kur es biju. Viņas priekšniecība palīdzēja sakārtot dokumentus tā, lai mani bioloģiskie vecāki nevarētu mani atrast," atklāj Gita.

Sieviete vien pēc daudziem gadiem esot uzzinājusi, ka bioloģiskā māte ar vecmammu nākušas viņai pakaļ, bet esot bijis par vēlu.

"Man ir zināma informācija, ka Līna esot pazinusi manu īsto māti, kura tajā laikā dzīvojusi Liepājas rajonā."

10

"Es intuitīvi jutu, ka tie nav mani vecāki..."

Gita ar audžumammu

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Nu jau pieaugusī Gita 15 gadus dzīvo un strādā Īrijā: "Mana dzīve norit Īrijā un uz Latviju es esmu atbraukusi principā kā ciemiņš." Viņa ir laimīga divu meitu mamma.

Pirms pārvākšanās uz Īriju Gita dzīvoja Liepājā kopā ar audžuvecākiem. "Es savu bērnību atceros no trīs gadu vecuma, manas bērnības mājas bija tur, kur tagad ir uzcelta Liepājas 7. vidusskola. Tās mājas tika nojauktas un audžuvecākiem valdība piešķīra zemes gabalu Noliktavas ielā. Tur uzbūvējām mājiņu, kur turpmāk arī dzīvojām."

Gita par savu bērnību un jaunību runā izvairīgi, neieslīgstot detaļās. Pēc profesijas sieviete ir audēja - deviņus gadus strādājusi Liepājas rūpnīcā, kur arī izpelnījusies labākās audējas titulu. "Strādāju, bija labs atalgojums. Vispār bija ļoti labs laiks, nevar neko sliktu teikt, bet dzīvē mēdz visādi notikt.

Ar audžuvecākiem attiecības neveidojās pārāk labas. Es jutu to laikam intuitīvi, ka tie nav mani vecāki," stāsta sieviete.

10

Gita sarunas laikā norādīja, ka "audžutēvs bija kolosāls cilvēks - skaisti gleznoja un rakstīja. Mīļš un foršs, ko es nevarētu teikt par audžumammu... Ar katru gadu man aizvien vairāk likās, ka kaut kas nav".

Mazā Gita Liepājas zīdaiņu namā

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Jautāta, no cik gadiem Gita jau zinājusi, ka tie nav viņas īstie vecāki, sieviete bilst, ka audžuvecāki nekad viņai nav teikuši, ka meitene ir adoptēta, bet viņa to ir "zinājusi sajūtu līmenī".

"Viņi to visu slēpa, bija tikai bildītes no zīdaiņu nama. Tās paskatoties, es sapratu, ka es biju nodots bērniņš. To es apzinājos, kad es jau sāku iet skolā. Bija grūti to pieņemt... Gribas raudāt."

10

Bijība pret īsto ģimeni un satikšanās

"Man meita ieteica, ka sociālajam tīklam "Facebook" esot liels spēks un ka meklēsim manu īsto ģimeni tur. Ar viņas palīdzību arī uztaisījām ierakstu, pievienojām bildes un, līdz ko es šo informāciju biju ielikusi "Facebook", mūs uzrunāja Mārtiņš Ziebergs," atklāj Gita.

Mārtiņš Ziebergs ir raidījuma "Gaidi mani" brīvprātīgais, kurš jau astoņus gadus meklē pazudušus tautiešus gan Latvijā, gan citur pasaulē.

"Mārtiņš bija izlasījis manu "Facebook" ierakstu par to, ka es meklēju savu īsto ģimeni. Viņš mums parādīja pareizo ceļu, kur griezties. Tāpat Ziebergs publicēja manu ierakstu gan avīzē, gan portālā "Liepājniekiem"," pauž Gita. 

Patiesība nākusi klajā, kad viņa vērsusies Liepājas arhīvā. "Pēc iesnieguma arhīvs man atbildēja 10 dienu laikā. Tad es arī uzzināju, kāds ir mans īstais uzvārds, kā sauc manu tēvu un māti."

Izrādījās, ka vārdu Gita bija izraudzījusies viņas īstā mamma, jo tas bija arī viņas dzimšanas apliecībā. "Vārds man netika mainīts, dzimšanas apliecībā bija rakstīts, ka esmu Gita Mazure-Mago."

Tikšanās ar asinsradiniekiem pēc vairāk nekā 50 gadiem

Sestdien, 15. augustā, Gita satika savus asinsradiniekus. Viņa ar meitām ieradās no Īrijas Liepājā un brālis speciāli atgriezās Latvijā no Somijas. Gita ar brāli bija sazinājusies ar "Facebook" starpniecību:

"Es nosūtīju viņam foto ar savu dzimšanas apliecību, sākām sarakstīties. Brālis bija šokēts, bet apgalvoja, ka viņš vienmēr ir zinājis, ka viņam kaut kur vēl ir māsa... Tikai nezināja kur."

10

Gita atklāj, ka arī viņas īstie vecāki visu mūžu ir klusējuši par vēl vienas meitas esamību. Tikai vecākais brālis ir zinājis, ka esot tāda Gita, bet citi bērni neko par to nav zinājuši, jo vecāki par to nav vēlējušies runāt. "Pārējie bija šokā, kad pēc tik daudziem gadiem uzzināja, ka viņiem ir vēl viena māsa."

Gita ar vecāko brāli

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Gitas audžuvecāki sen jau ir devušies aizsaulē. Viņas bioloģiskā māte nomira 2004. gadā. Tēvs vēl esot dzīvs, bet, kā pati Gita norāda, viņš ir tādā vecumā, ka negrib tikties. "Tēvs ir dzīvs un viss ir kārtībā. Es netaisos uzspiest tikšanos, ja viņš negrib. Man ir brāļi un māsas, kuri ir ļoti priecīgi, ka esmu atradusies!"

Gitas īstās mammas kapavieta

FOTO: Facebook/Gita Pakalna

Īrijā dzīvojošajai latvietei līdz šim nav bijis teju neviens rads, taču šobrīd viņa "esot ļoti bagāta"- viņai ir māsa un brālis, kas dzīvo Norvēģijā, vēl viens brālis, kas dzīvo Islandē un vecākais brālis, kas dzīvo Somijā, tāpat arī māsīca no Nīcas.

"Gan māsīcai, gan brāļiem ir ģimenes un citas māsīcas, brālēni. Mums radās ideja veidot dzimtas koku, jo kopā mūsu ir ļoti daudz," priecājas Gita.

"Es visu laiku domāju, ka es esmu viena, ka man nav neviena... Es it kā zināju, bet es nemeklēju savus īstos radus, jo es nebiju tam gatava. Man šķita, ka viņi negribēs ar mani kontaktēties," pauž Gita.

10

Sieviete atklāj, ka viņai visu dzīvi bijušas grūtības sākt meklēt bioloģisko ģimeni. Viņa domājusi: "Ja jūs mani atdevāt, tad atdevāt..." Nu viņas domas ir mainījušās, jo "rezultāts bija pavisam citāds". Tagad Gita ir daļa no kuplas ģimenes.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO