Aastavahetusel oli Ida-Tallinna Keskhaigla intensiivravi osakonnas viis patsienti, neist kaks juhitaval hingamisel.

FOTO: Tairo Lutter

Pusstundu pirms gadu mijas nakts maiņas medmāsas Katrīna un Valērija Tallinas Centrālajā slimnīcā caur stiklu sasveicinās. Viņu 2021. gads sākās Covid-19 nodaļas intensīvās terapijas palātā, kur atrodas pieci pacienti, no kuriem divus elpina ar ventilatora palīdzību. Laikraksts "Postimees" kopā ar mediķiem sagaidīja Jauno gadu, iemūžinot netradicionālās svinības fotoreportāžā.

Katrīnai ir maiņa palātā. Ar viņu kopā strādā ārsts un vēl divas medmāsas. Mediķiem ir 12 stundu garas maiņas ar 3-4 stundu intervālu.

Katrīna pie stikla durvīm sasveicinās ar kolēģi, kas ieradusies uz savu "svētku" maiņu. Sasmaidīšanās caur stiklu ilgst vien mirkli, jo kāda kundze, kura ārstējas nodaļā un kuru iepriekšējā diennaktī pieslēdza pie ventilatora, lūdz Katrīnu izslēgt viņas telefonu. Sievietei neesot vēlmes ar kādu sarunāties. Pacients gultā, kas atrodas pretī kundzei, gan uztur sakarus ar ārpasauli, turot rokās divus telefonus. Pacienti ir dažādi.

Medmāsas pajokojas caur intensīvas terapijas nodaļas stikla durvīm.

FOTO: Tairo Lutter

Pacienti, kuri pieslēgti plaušu ventilatoram, periodiski jāapgriež.

FOTO: Tairo Lutter

Medmāsa Katrīna palīdz pacientam padzerties, pēc brīža viņš uzzina, ka tuvojas Jaunais gads.

FOTO: Tairo Lutter

Vecgada dienā Tallinas slimnīcā ir pieci pacienti, no kuriem divi ir savienoti ar plaušu ventilatoru.

FOTO: Tairo Lutter

Pacients tur rokās divus tālruņus.

FOTO: Tairo Lutter

Līdz ar Jaungada atnākšanu medmāsu Katrīnas un Irinas maiņa tuvojas beigām. Nākamā maiņa ir Valērijai un Marijai. Šis ir brīdis, kad visas māsiņas uz brīdi satiekas palātā. Pirmais pāris nodod maiņu otram, medmāsas apmainās ar apsveikumiem un laba vēlējumiem. Tikko sācies 2021. gads.

Apsveic ar 2021. gadu. 

FOTO: Tairo Lutter

Katrīna (pa kreisi) un Irina (pa labi) pēc respiratoru noņemšanas.

FOTO: Tairo Lutter

2021. gada 1. janvāra rītā dežūrārsts Jānus Korjass apstiprināja, ka pacientiem pa nakti palicis labāk.

Šobrīd Igaunijā 381 cilvēks ārstējas slimnīcās.

2020. gada 26. februārī Igaunijā tika identificēta pirmā ar Covid-19 inficētā persona, un 25. martā tika fiksēts pirmais vīrusa upuris, kad nomira 83 gadus veca kundze.