Фото: Государственная полиция

FOTO: Valsts policija

Valsts policijā iepriekš tika saņemta informācija par vairākām personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Šomēnes gan Ķengaragā, gan Baložos dažādu kriminālprocesu ietvaros likumsargi ir izņēmuši lielus daudzumus narkotiku. Vienā gadījumā izņemts viens kilograms metamfetamīna – aizturētas trīs personas, savukārt otrā gadījumā izņemti 3,5 kilogrami metamfetamīna un aizturētas divas personas.

Šī gada marta sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas Baložos aizturēja trīs personas saistībā ar narkotisko vielu neatļautu apriti. Veicot procesuālās darbības, likumsargi izņēma vienu kilogramu metamfetamīna. Vienai no izturētajām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, bet divām personām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

 

FOTO: Valsts policija

Savukārt šī gada 15. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega” Ķengaragā aizturēja vēl divas personas, saistībā ar narkotisko vielu neatļautu apriti. Uzsāktajā kriminālprocesā, veicot procesuālās darbības, likumsargi izņēma 3,5 kilogramus metamfetamīna. Abām aizturētajām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Visas aizturētās personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar nelikumīgu narkotisko vielu apriti.

Abos gadījumos tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu neatļautu pārvadāšanu, realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros). Par šādu noziegumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija

Lai efektīvi cīnītos ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot – zvanot pa tālruņa numuru 110 vai rakstot iesniegumu elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv, vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapas sadaļā "Kā ziņot policijai" - https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO