Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/SCANPIX

Igaunijā, Nurmsi lidlaukā, Jervas apriņķī naktī uz 8. maiju Aizsardzības spēku ātrās reaģēšanas mācību ietvaros tika izsēdināts ASV desants. Aptuveni 600 desantnieku nolaidās Igaunijā, daži no viņiem nolaišanās mirklī guva ievainojumus un tika hospitalizēti, vēstī laikraksts "Postimees".

10 amerikāņu desantnieki svētdienas, 9. maija, rītā tika nogādāti slimnīcā. 

ASV vēstniecības pārstāvis Marks Neilors laikrakstam "Postimees" apstiprināja, ka vairāki desantnieki guva vieglus ievainojumus, piezemējoties sestdienas agrā rītā. "Šī ir parasta gaisa operāciju mācību daļa," viņš piebilda.

"Neviens no ievainojumiem nav dzīvībai bīstams, un lielākā daļa karavīru ir atgriezušies darbā," sacīja Neilors, piebilstot, ka trīs desantnieki joprojām atkopjas no kāju traumām.

Mācībās piedalījās aptuveni 2500 Igaunijas, ASV un Lielbritānijas aizsardzības spēku karavīru un virsnieku. Turklāt tajās iesaistītas arī vairāk nekā 20 lidmašīnas un helikopteri.

Šīs mācības ir daļa no "Defender Europe" vingrinājumu sērijas, kas ir lielākā ASV vadīto militāro mācību sērija 16 Eiropas valstīs pēdējo 25 gadu laikā.

Lidojums no ASV ilga apmēram 10 stundas, bet desantēšanās virs Nurmsi lidlauka tika veikta no 300 metru augstuma ar militāro transporta lidmašīnu C-17, kā arī C-130 palīdzību, kas desantniekus piegādāja arī no Lietuvas. No 82. ASV Gaisa desanta divīzijas bija ieradušies apmēram 600 cilvēku.

Video: ASV desantnieku nolaišanās

Deviņi operācijā iesaistītie smagā transporta lidaparāti C-17 nosēdās Amari aviobāzē, lai uzpildītu degvielu. Pēc pāris stundām tie bija gatavi atkal pacelties. Bez tiem lidlaukā atradās arī aptuveni divdesmit helikopteri - līdz šim lielākā Emari izvietotā aviācijas grupa.

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

"Šī ir pirmā reize, kad Igaunijas un Amerikas štābi veic tik sarežģītu kopīgu operāciju. Iegūtā pieredze ir likusi pamatu turpmāko operāciju plānošanai," sacīja Aizsardzības spēku komandieris ģenerālleitnants Martins Herems.

Igaunijas bruņoto spēku štābā informēja, ka viss notika taktiskajā situācijā, kas ir pēc iespējas pietuvināta reālajai situācijai. Jau šodien karavīrus ar helikopteriem nogādās Centrālajā poligonā, savukārt nolūkā novērot šīs mācības Igaunijā ieradīsies arī ASV bruņoto spēku virspavēlniecība Eiropā.

Manevru laikā plānots izstrādāt Igaunijas aizsardzību krīzes gadījumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO