Apšaudē kādā no Kazaņas vidusskolām otrdien nogalināti 11 cilvēki, kuru vidū ir skolotāja un skolēni, atsaucoties uz avotiem, ziņo Krievijas aģentūra "Interfax".

Vairāk nekā 20 cilvēkiem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība. Daļai no cietušajiem bijušas šautas brūces, bet citiem bija vērojams hronisku saslimšanu saasinājums. Pēc bruņotā uzbrukuma ir ievainots 21 cilvēks, tostarp 18 skolēni. Kā vēsta "Radio Brīvība", atsaucoties uz Tatarstānas Veselības ministriju, no vairāk nekā 20 hospitalizētajiem seši atrodas reanimācijā.

Krievijas mediji sākotnēji ziņoja, ka dzīvību zaudējuši deviņi līdz 13 cilvēki. Aizturēts aizdomās turētais - 19 gadus vecais Iļnazs Gaļavijevs. Informēts avots "Interfax" pieļāvis, ka viņam, iespējams, bijis līdzzinātājs, bet skolā neitralizēts spridzeklis, tomēr Tatarstānas prezidents Rustams Miņņihanovs vēlāk telekanālam "Rossija 24" sacīja, ka uzbrucējs darbojies viens.

Kazaņā tika sākotnēji ieviests pretterorisma operācijas režīms, kas vēlāk atcelts. Ierosināta krimināllieta par slepkavību. Gaļavijevs 28.aprīlī saņēmis ieroča nēsāšanas atļauju, un viņam bijusi gludstobra medību šautene "Hatsan escort PS", pavēstīja Krievijas Valsts domes deputāts Aleksandrs Hinšteins. Atbilstoši deputāta informācijai skolā apsardzes nav bijis.

Gaļavijevs pats agrāk mācījies šajā skolā, bet pēdējos četrus gadus mācījies koledžā, vēsta "Radio Brīvība".

Lietotnes "Telegram" kanālā "Jedu v Tatarstan" ("Braucu uz Tatarstānu") publicēts aizdomās turētā pratināšanas video, un tajā viņš stāsta, ka apzinājies sevi par dievu un ka visus neieredz.

Ņemot vērā Kazaņā notikušo traģēdiju, Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis Krievijas Nacionālās gvardes vadītājam Viktoram Zolotovam izstrādāt jaunus noteikumus par ieroču veidiem, kas var atrasties civilistu īpašumā. Kremlī norādīja, ka dažkārt kā medību ieroči tiek reģistrēti ieroči, kas citās valstīs tiek izmantoti kā kaujas ieroči. Visās Tatarstānas mācību iestādēs jau šobrīd tiek īstenoti pastiprināti drošības pasākumi.

Iepriekš tika ziņots, ka vismaz desmit cietušie nogādāti slimnīcā. Divi no bojāgājušajiem skolēniem esot izlēkuši pa logu no trešā stāva. Šāvēji bijuši divi pusaudži. Viens no tiem ticis aizturēts, bet otru kādā no klasēm ceturtajā stāvā nošāvusi policija. Aizturētais, kas saskaņā ar dažādu avotu ziņām ir 17 līdz 19 gadus vecs, esot paziņojis, ka savā dzīvesvietā atstājis mīnu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO