Samanta Tīna.

FOTO: AP/Scanpix

Trešdien, 19. maijā,  Samanta Tīna piedalījās divos ģenerālmēģinājumos, lai jau šovakar pārstāvētu Latviju ilgi gaidītajā 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Otro ģenerālmēģinājumu, kas pēc Latvijas laika sākās pulksten 22, vēroja arī starptautiska žūrija, kuras balsojums veidos pusi no šovakar gaidāmā otrā pusfināla rezultātiem.

"Viss bija super! Esam priecīgi, gandarīti un gatavi jaudīgam priekšnesumam rīt," īsi pirms pusnakts, noslēdzoties ģenerālmēģinājumam, sacīja Samanta Tīna, kura uz lielās skatuves otrajā pusfinālā kāps ar 15. kārtas numuru. Dziesmu "The Moon Is Rising" izpilda arī bekvokālistes Kitija Blūma, Una Daniela Aizgale un Paula Saija.

Eirovīzijas konkursu klātienē atļauts vērot ne tikai akreditētajiem medijiem, bet arī ierobežotam skaitam skatītāju, savukārt neklātienē dalībnieku uzstāšanos tiešraidē vērtēja starptautiska žūrija, kurā ietilpst pieci mūzikas industrijas profesionāļi no katras dalībvalsts. Katra žūrijas locekļa individuālais balsojums veido kopējo punktu skaitu, ko dalībvalstu žūrijas piešķir dziesmām – sākot no 12 punktiem par 1. vietu pusfinālā un beidzot ar vienu punktu 10. vietai žūrijas vērtējumā. Lai saglabātu intrigu, žūrijas balsojums publiski parasti tiek atklāts tikai pēc konkursa fināla.

Šovakar par otrā pusfināla dalībniekiem balsot varēs TV skatītāji no visām otrā pusfināla dalībvalstīm, kā arī skatītāji Apvienotajā Karalistē, Francijā un Spānijā. LTV1 tiešraide sāksies pulksten 22.00.

Jau vēstījām, ka finālam kvalificējušās pirmās desmit dziesmas no pirmā pusfināla dalībvalstīm – Norvēģijas, Izraēlas, Krievijas, Azerbaidžānas, Maltas, Lietuvas, Kipras, Zviedrijas, Beļģijas un Ukrainas. Finālā redzēsim arī tā saucamo "lielo piecinieku" – Franciju, Itāliju, Vāciju, Spāniju un Lielbritāniju, kā arī organizatoru valsti Nīderlandi.

Latvija sacentīsies kopā ar Sanmarīno, Igauniju, Čehiju, Grieķiju, Austriju, Poliju, Moldovu, Islandi, Serbiju, Gruziju, Albāniju, Portugāli, Bulgāriju, Somiju, Šveici un Dāniju.

Foto: Ieskats Samantas Tīnas priekšnesumā 

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO