Mītiņš pie Brīvības pieminekļa pret obligāto "Covid-19" vakcināciju.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Sākotnēji Rīgas domē trīs fiziskas personas iesniegušas pieteikumus par masu pasākumu 18. augustā pie Valsts prezidenta pils, tomēr pirmdien, 16. augustā, šie cilvēki tos atsaukuši, informē Latvijas Radio.

Pulcēšanās mērķis ticis norādīts kā akcija pret obligātu vakcināciju. Tomēr politiķis Aldis Gobzems ("Likums un kārtība") ierakstos sociālajos tīklos savus sekotājus arvien aicina pulcēties krastmalā, bet komentārus Latvijas Radio nesniedzis

"Pie miskastēm. Mums nav Berlīnes mūris, mums ir Aglonas žogs! 18. augusts pie Prezidenta pils! Tiekamies!" raksta Gobzems pirmdienas pēcpustdienā sociālaja vietnē "Facebook".

Valsts policija ir paudusi gatavību trešdien strādāt pastiprinātā režīmā. Ņemot vērā, ka izskanējuši aicinājumi uz masveida pulcēšanos, likumsargi atgādina, ka aizvien ir spēkā epidemioloģiskās drošības prasības, un tās ir jāievēro.

Jau vēstīts, ka Valsts policija sestdien sākusi 15 administratīvā pārkāpuma procesus par dažādiem pārkāpumiem saistībā ar atsevišķās vietās Latvijā notikušajām protesta akcijām pret "obligāto vakcināciju".

Procesi, piemēram, sākti par nesakcionētu piketu organizēšanu un skaņas signāla nelikumīgu izmantošanu ārpus piketa vietas.

Procesi sākti Zemgales reģionā, Rīgas reģionā, Vidzemes reģionā un Latgales reģionā.

Tāpat sāktas divas resoriskās pārbaudes Rīgas reģionā.

Papildus minētajam par vairākiem notikumiem tiks vērtēts jautājums par administratīvā pārkāpuma procesa sākšanu pēc uzņemto videomateriālu izpētes.

Kopumā policijas vērtējumā protesta akcijas noritējušas mierīgi un patlaban tās ir noslēgušās.

VP jau šonedēļ paziņoja, ka ir rūpīgi izvērtējusi un sagatavojusi savus resursus, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību arī citviet Latvijā, īpaši publiski izskanējušajos plānotajos masveida pasākumos Rīgā.

Policija ir gatava jebkuram pasākumam un situācijai, strādās atbilstoši pēc sagatavota plāna.

Ņemot vērā, ka arī sestdien ir izskanējuši aicinājumi uz masveida pulcēšanos, Valsts policija atgādina, ka aizvien ir spēkā epidemioloģiskās drošības prasības un tās ir jāievēro. Tāpat policija aicina iedzīvotājus neiesaistīties prettiesiskās darbībās, kas var apdraudēt drošību un sabiedrisko kārtību.

Piemēram, 18. augustā protesta akciju pie Rīgas pils plāno Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems (LK). Nesen Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret Gobzemu par pagājušajā nedēļā notikušo nesankcionēto protesta akciju pret Saeimā konceptuāli atbalstīto likumprojektu par tiesībām atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO