Ilustratīvs attēls.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Atkal sākusi pieaugt nelegālo migrantu aktivitāte pie Lietuvas un Baltkrievijas robežas, piektdien, 27. augustā, pavēstījis Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta vadītājs Rustams Ļubajevs.

"Aktivitāte pie valsts robežas pieaug, par to liecina cilvēku skaits, kuri nelegāli mēģina iekļūt Lietuvā - aizvakar 155, vakar nedaudz mazāk, bet pieaugums ir. Novērojam arī, ka grupas kļūst nedaudz lielākas,"

 viņš sacījis žurnālistiem Seimā.

Robežsardzes vadītājs atzinis, ka pagaidām šīs aktivitātes cēloņus grūti komentēt.

"Grūti pateikt. Varam to saistīt ar gaidāmajām mācībām [Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām "Zapad"],

bet šobrīd mums nav tiešu pierādījumu, kas liecinātu, ka nelegālā migrācija ir šo mācību elements, taču situācija ir diezgan dinamiska," atzinis Ļubajevs.

Jau ziņots, ka pēc vairākām samērā mierīgām dienām pēdējās divās diennaktīs Lietuvas robežsargiem atkal nākas likt doties atpakaļ krietni lielākam skaitam nelegālo migrantu - gan atsevišķiem cilvēkiem, gan vairāku desmitu cilvēku grupām.

Lietuviešu robežsargi dziļāk Baltkrievijas teritorijā novērojuši arī vairākas nelielas migrantu grupiņas, kas nav tuvojušās abu valstu robežai. Fiksēti arī vairāki gadījumi, kad pāri Baltkrievijas robežai Lietuvā atkārtoti mēģinājuši ienākt cilvēki, kuriem tas iepriekš jau ticis liegts.

Nelegālo migrantu plūsma pāri Lietuvas un Baltkrievijas robežai šovasar krasi pieauga. Kopš gada sākuma Lietuvā aizturēto nelegālo imigrantu kopskaits pārsniedzis 4000. Lielākā daļa nelegālo migrantu vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.

No 3. augusta, pildot iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu, Lietuvas robežsargi migrantus, kas nelegāli ierodas Lietuvā no Baltkrievijas, piespiež doties atpakaļ.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO