Protests pret likumprojektu par tiesībām atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts drošības dienests norāda, ka terorisma draudi Latvijā ir zemi, tomēr sociālantropolgs spriež, ka Covid-19 krīze gan ir pateicīga augsne iekšējiem nemieriem, vēstī Latvijas Radio.

Jau vēstīts, ka šonedēļ valdība apstiprinājusi jaunus Valsts drošības dienesta (VDD) sagatavotos tipveida pretterorisma reaģēšanas plānus.

Iekšlietu ministrija informēja, ka tipveida reaģēšanas plāni ir sagatavoti, lai nodrošinātu efektīvu un saskaņotu visu pretterorisma pasākumos iesaistīto dienestu un institūciju reaģēšanu ķīlnieku sagūstīšanas vai objekta sagrābšanas gadījumā atkarībā no notikumu norises vietas.

"Kopš 2015. gada Eiropa arvien biežāk saskaras ar nepieredzētu islāma teroristu skaitu. Un ir novērotas izmaiņas uzbrukumu veidos. Proti, ķīlnieku sagūstīšanas operācijas ir nomainījuši ātri uzbrukumi vietās, kur ikdienā pulcējas liels cilvēku skaits.

1

Ir mainījušās uzbrukuma metodes – grūti iegūstamu šaujamieroču izmantošanu nomainījušas vienkārša uzbrukuma metodes, kā piemēram, ar transportlīdzekli iebraucot cilvēku pūlī. Vai veicot uzbrukumus ar aukstajiem ieročiem. Tādēļ arī radās nepieciešamība savlaicīgi un preventīvi domāt par jaunu plānu izstrādi. Tas ir plāns ar koda nosaukumu "Pūlis"," norāda Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus.

"Šobrīd mūsu rīcībā nav informācijas par pieaugošu terorisma apdraudējumu Latvijā. Joprojām terorisma draudu līmenis saglabājies zems, nav pamata domāt, ka tuvākajā laikā tas paaugstināsies."

1

Tomēr sociālantropologs Klāvs Sedlenieks aicina būt uzmanīgiem, jo šobrīd pandēmijas laikā ir daudz neskaidrā, kas var veicināt iekšējos nemierus valstī. Taču šie līderi var būt dažādi, arī tādi, kas iedzīvotājiem vēl vairāk sajauc galvu. Antropologi tos sauc par triksteriem. Sedlenieka ieskatā, Latvijā šāds triksteris ir deputāts Aldis Gobzems ("Likums un kārtība").

"Triksteris ir tāds līderis, kurš spēj aizraut un radīt priekšstatu, ka viņš rāda ārā ceļu no krīzes, bet īstenībā viņa galvenais mērķis ir sajaukt ūdeni vēl vairāk.

1

Gobzema rīcība ir tāda tipiska trikstera darbošanās. Un tas, ka viņš ir nosaucis savu partiju par "Likums un kārtība", bet katrā otrajā vēstījumā aicina pārkāpt šo likumu un nodarboties ar nekārtībām – šī pretruna diezgan labi to raksturo. Vai viņš mēģinās provocēt kaut ko vairāk, tas ir labs jautājums!" izteicās Sedlenieks.

Viņš norāda, ka pastāv riski, ka varētu izcelties masu grautiņi, tomēr to ir grūti prognozēt.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO