Projekta "Mesa" koncerts "Hanzas peronā''.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Policija vērtēs pasākuma rīkotāju atbildību saistībā ar iespējamiem epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem piektdien, 15. oktobrī, Rīgā, "Hanzas peronā", notikušā projekta "Mesa" koncerta laikā.

Kā novēroja aģentūra LETA, koncerta laikā daudzi apmeklētāji nelietoja respiratorus vai arī lietoja tos nepareizi, lai gan Covid-19 pandēmijas dēļ ārkārtējās situācijas laikā visos Latvijas kultūras pasākumos, kuros nav fiksētas vai personalizētas sēdvietas, ir noteikta obligāta prasība pilnīgi visiem apmeklētājiem lietot "FFP2" tipa respiratoru. Koncertu varēja apmeklēt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu.

Pasākuma organizatori aģentūrai LETA apgalvoja, ka lielākā daļa koncerta apmeklētāju respiratorus valkāja korekti.

"Apsardzes darbinieki sekoja līdzi, lai šie respiratori tiktu lietoti, un aizrādīja, ja tā nebija,"

7

sacīja koncerta organizators Kaspars Jansons, piebilstot, ka tiem, kuriem tika palūgts uzlikt respiratoru pareizi, to arī izdarīja.

Vaicāts, kādēļ koncerta fotoreportāžās redzamajos attēlos apmeklētāji nelieto respiratorus paredzētajā veidā, Jansons norādīja, ka, iespējams, attēli uzņemti pirms aizrādījuma izteikšanas. Tāpat viņš uzsvēra, ka koncertā pilnīgi visiem apmeklētājiem tika pārbaudīts, vai tiem ir "FFP2" respiratori, savukārt tie, kuriem atbilstošā respiratora nebija, to iegādājās uz vietas.

Valsts policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka tā vērtēs koncerta organizatora atbildību saistībā ar iespējamiem epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem.

Jau ziņots, ka kultūrvietā "Hanzas perons" piektdien notika hiphopa mūzikas projekta "Mesa" vienīgais šī gada koncerts "Tuvāk tev".

11.oktobrī Latvijā stājās spēkā Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, kas paredz virkni dažādu ierobežojumu un izmaiņu ēdināšanas, izklaides un kultūras pakalpojumu jomā, kā arī stingrāk ierobežo pulcēšanos.

Publiskus pasākumus tagad drīkst rīkot tikai epidemioloģiski drošā vidē, ja papildus tiek nodrošināts, ka apmeklētāji pasākuma norises laikā atrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās, vai ja apmeklētāji atrodas stāvvietās.

Vienam apmeklētājam jāparedz ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no publiski pieejamās pasākuma norises vietas un pasākuma laikā apmeklētājiem jālieto "FFP2" līmeņa respiratori.

Publiskos pasākumos vienlaicīgi drīkst atrasties ne vairāk kā 500 apmeklētāji. Blakus sēdvietās drīkst atrasties ne vairāk kā divas personas. Starp katrām blakus esošajām divām sēdvietām jānodrošina ne mazāk kā divu sēdvietu distance, turklāt sēdvietas dažādās rindās jāizkārto pamīšus.

Pasākumus ar apmeklētāju skaitu līdz 1000 cilvēkiem drīkst rīkot, ja apmeklētāji atrodas nodalītos sektoros līdz 300 cilvēkiem katrā un savstarpēji netiekas.

Pasākuma rīkotājiem jānodrošina biļešu personalizācija vai pasākuma apmeklētāju reģistrācija.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO