Foto: "Staro Rīga 2019"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgā šogad valsts svētkos nenotiks lieli publiski pasākumi, taču pašvaldība saposusi galvaspilsētu svētku noskaņā, norāda Rīgas domes Komunikācijas nodaļa.

Šogad pilsētas noformējumā ierasto sarkanbaltsarkano karogu izvietojumu papildinās laikmetīgā māksla un gaismas instalācijas arī Rīgas apkaimēs ārpus centra.

"Drošākais veids, kā šogad pavadīt gaidāmo valsts svētku laiku, ir atzīmēt to savā ģimenes lokā mājās vai dodoties pastaigās pa pilsētu.

3

Tāpēc šogad esam īpaši padomājuši par Rīgas izgreznošanu un izgaismošanu gada tumšākajā laikā. Sākot no šīs nedēļas līdz pat gada beigām svētku noskaņa un gaisma pilsētā ienāks arvien vairāk - turklāt Rīga iemirdzēsies ne tikai centrā, bet arī citās apkaimēs," norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Pilsētā izvietots klasiskais svētku noformējums - pie apgaismes stabiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem ir izvietotas vertikālās karoglentes, savukārt krustojumos - karogkonstrukcijas, kas kopumā atrodas vairāk nekā 100 adresēs.

Foto: "Staro Rīga 2019"

Ierasto svētku rotu šonedēļ papildinās vides stendi un plakāti ar laikmetīgās mākslas darbu un pašvaldības vēlējumu svētkos, kā arī latviešu tautasdziesmu spēka vārdu gaismas objekti.

"Plānojot svētkus Rīgā, šogad uzsākām jaunu tradīciju - sadarboties ar jauniem un zināmiem Latvijas māksliniekiem, kuru veido pilsētas svētku vizuālo identitāti.

3

Pirmās vēsmas bija redzamas jau projektā "Rīgas vasara" Rūtas Jumītes radītajā grafiskajā identitātē, taču šoreiz mums talkā nākuši tādi lieliski mākslinieki kā Paulis Liepa un Krišs Salmanis," stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora padomniece kultūras jautājumos Renāte Lagzdiņa.

Liepa esot viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu. Par godu valsts svētkiem viņš Rīgai radījis mākslas darbu pilsētvidē, kurā slēpjas kāds visiem Latvijā zināms simbols.

"Zelta dzīslojums kā koka gadskārtu raksti, kas klājas viens pār otru, vai upes līkloči, ceļš no tumsas uz gaismu, katram ejot savu ceļu vai visiem kopā. Bagātīgie vēstures uzslāņojumi un likteņa pavērsieni, zemapziņas dzīles, kurās slēpjas kas vairāk nekā pirmajā brīdī varētu šķist. Atbildes rokas stiepiena attālumā, vienmēr tepat acu priekšā, atliek tikai celties un būt," savu darbu raksturo Liepa.

Savukārt mākslinieks Krišs Salmanis radījis scenogrāfisku risinājumu latviešu tautasdziesmu spēka vārdu gaismas instalācijām, kas priecēs un uzrunās pilsētniekus un viesus Rīgā vides stendos 10 dažādās pilsētas lokācijās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO