Migranti uz Polijas-Baltkrievijas robežas.

FOTO: Belta/Scanpix

Sadursmēs ar Baltkrievijas uzkurinātajiem migrantiem uz Baltkrievijas un Polijas robežas otrdien ievainoti deviņi poļu drošības dienestu darbinieki, tostarp septiņi policisti.

Viens no policistiem, kam pēc trāpījuma ar migrantu sviestu akmeni, iespējams, lauzts galvaskauss, nogādāts slimnīcā, vēsta amatpersonas.

Seši citi policisti, kuru vidū ir arī viena sieviete, guvuši mazāk nopietnas traumas.

Sadursmēs uz robežas cietusi arī kāda Robežsardzes darbiniece un viens karavīrs, ziņo aģentūra PAP.

Nelegālo imigrantu uzbrukumos, tiem cenšoties ielauzties Polijas teritorijā, pamatā piedalās "jauni, agresīvi vīrieši," tviterī norādījusi Polijas Aizsardzības ministrija.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš 8.novembra notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO