Nodedzināts autobuss Almati.

FOTO: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Visā Kazahstānā saistībā ar masu protestiem kopumā aizturēti 7939 cilvēki, pirmdien pavēstīja Kazahstānas Iekšlietu ministrija.

Svētdien tika ziņots, ka aizturēti esot kopumā vairāk nekā 5000 cilvēku.

Varas iestādes pirmdien nesniedza jaunāko informāciju par protestos bojā gājušo skaitu.

Līdz šim varas iestādes apstiprinājušas, ka protestos dzīvību zaudējuši 19 Kazahstānas spēka struktūru pārstāvju. Tāpat tika ziņots par 26 protestētāju likvidēšanu. Šos protestētājus varas iestādes nodēvējušas par "noziedzniekiem".

Svētdien Kazahstānas informācijas ministrija ziņoja, ka protestos kopumā dzīvību zaudējuši 164 cilvēki, bet vēlāk šo informāciju atsauca, apgalvojot, ka notikusi tehniska kļūme.

Kā ziņots, protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās pirms nedēļās Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Taču nākamajās dienās protesti pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Drīz vien miermīlīgie protesti pārauga sadursmēs ar drošības dienestiem. Līdztekus valdības ēku ieņemšanai sākās uzbrukumi policijas iecirkņiem un veikalu izlaupīšana.

Ceturtdien Maskavas kontrolētā bijušo PSRS valstu militārā alianse jeb Kolektīvās drošības līguma organizācija (ODKB), atbildot uz Kazahstānas prezidenta Kasima Žomarta Tokajeva lūgumu, nosūtīja uz Kazahstānu "miera uzturētājus".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO