Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/SCANPIX

Palielinoties spriedzei, daļa iedzīvotāju no Ukrainas Donbasa apgabala austrumdaļas, kuru prokrieviskie kaujinieki pasludinājuši "tautas republikas", tiks evakuēta uz Krievijas Rostovas apgabalu, piektdien, 18. februārī, pavēstīja "republiku" līderi.

"Doņeckas republikas" līderis Deniss Pušiļins pavēstīja, ka, "sākot ar šo dienu, 18. februāri, tiek organizēta masveidīga, centralizēta iedzīvotāju izvešana uz Krievijas Federāciju. Pirmkārt, jāevakuē sievietes, bērni, gados veci cilvēki."

"Pēc vienošanās ar Krievijas Federāciju Rostovas apgabalā ir gatavas vietas pilsoņu izmitināšanai. Evakuētie tiks nodrošināti ar visu nepieciešamo," solīja Pušiļins.

25

Foto: Doņeckā autobusos 18. februārī evakuē iedzīvotājus

Ar līdzīgu paziņojumu pēc tam nāca klajā "Luganskas tautas republikas" līderis Leonīds Pasečņiks.

Kā pavēstījuši "republiku" pārstāvji, tiek plānots evakuēt vairākus simtus tūkstošus iedzīvotāju.

Vašingtona lēš, ka Krievija pie Ukrainas robežām savilkusi aptuveni 130 000 karavīru. Neskatoties uz šo spēku koncentrāciju, Krievija apgalvo, ka negrasās uzbrukt Ukrainai, un apsūdz Rietumus panikas celšanā.

Tikmēr Ukrainas valdība un Krievijas atbalstītās kaujinieku bandas Austrumukrainā apmainās ar apsūdzībām par apšaudēm un citiem pamiera pārkāpumiem.

ASV paudusi bažas, ka Maskava grasās radīt ieganstu, lai iebruktu Ukrainā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO