Sprādziens Doņeckas centrā.

FOTO: Reuters/ScanPix

Prokremlisko kaujinieku kontrolētajā Ukrainas pilsētā Doņeckā nograndis spēcīgs sprādziens, piektdien, 18. februārī, informē Krievijas valdības kontrolētā ziņu aģentūra "RIA Novosti". Seperātistu milicija informē, ka uzspridzināts automobilis.

Kā ziņo "RIA Novosti", sprādziens ap pulksten 19 nograndis Doņeckas centrā, dažus metrus no "Doņeckas tautas republikas" valdības ēkas.

Pagaidām nav informācijas par cietušajiem vai bojā gājušajiem.

Foto: Sprādziens Doņeckas centrā

Separātistu milicija tikmēr informē, ka pie "Doņeckas tautas republikas" uzspridzināts automobilis. "Spridzināšanu dzirdēja visa pilsēta," tā milicija paziņojusi savā oficiālajā "Telegram" kanālā. Tā iedzīvotājus lūgusi saglabāt mieru, būt uzmanīgiem, kā arī - samazināt savas pastaigas pa pilsētu.

Jau ziņots, ka piektdien"republiku" līderi pavēstīja, ka daļa iedzīvotāju no Ukrainas Donbasa apgabala austrumdaļas, kas neatrodas centrālās valdības kontrolē un kur prokrieviskie kaujinieki pasludinājuši "tautas republikas", tiks evakuēta uz Krievijas Rostovas apgabalu, ņemot vērā spriedzes palielināšanos reģionā.

"Doņeckas republikas" līderis Deniss Pušiļins pavēstīja, ka, "sākot ar šo dienu, 18.februāri, tiek organizēta masveidīga, centralizēta iedzīvotāju izvešana uz Krievijas Federāciju. Pirmkārt jāevakuē sievietes, bērni, gados veci cilvēki."

"Pēc vienošanās ar Krievijas Federāciju Rostovas apgabalā ir gatavas vietas pilsoņu izmitināšanai. Evakuētie tiks nodrošināti ar visu nepieciešamo," solīja Pušiļins.

Ar līdzīgu paziņojumu pēc tam nāca klajā "Luganskas tautas republikas" līderis Leonīds Pasečņiks.

Kā pavēstījuši "republiku" pārstāvji, tiek plānots evakuēt vairākus simtus tūkstošus iedzīvotāju.

Vašingtona lēš, ka Krievija pie Ukrainas robežām savilkusi aptuveni 130 000 karavīru. Neskatoties uz šo spēku koncentrāciju, Krievija apgalvo, ka negrasās uzbrukt Ukrainai, un apsūdz Rietumus panikas celšanā.

Tikmēr Ukrainas valdība un Krievijas atbalstītās kaujinieku bandas Austrumukrainā apmainās ar apsūdzībām par apšaudēm un citiem pamiera pārkāpumiem.

ASV paudusi bažas, ka Maskava grasās radīt ieganstu, lai iebruktu Ukrainā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO